o nas

historia

Początki miejsca sięgają XVIII wieku i powstania Czechowic. Pierwotnie budynki wchodziły w skład Folwarku Hrabiego Kotulińskiego - mieścił się tutaj browar, a później gorzelnia. Po wojnie zabytki upaństwowiono. Podobnie jak pałac, czworaki, stajnie czy spichlerz ulegały zniszczeniu i dewastacji. Mimo to, kiedy w 2009 roku trafiliśmy na zrujnowaną gorzelnię, urzekła nas swoim klimatem i potencjałem. Decyzję o jej zakupie i ratowaniu podjęliśmy w dwa tygodnie. Tak zaczęło się ogromne wyzwanie przywrócenia dawnej gorzelni na nowo do życia, czyli zaskakująca przygoda z K6.

Prywatnie jesteśmy małżeństwem z 3 synów. Kochamy miejsca z duszą i klimatem. Naszą pasją jest również nadawanie nowego życia zużytym przedmiotom, łączenie ich z nowoczesnym dizajnem i tworzenie wyjątkowej atmosfery sprzyjającej wydarzeniom i spotkaniom.

Nasze wartości są jednocześnie wartościami K6. A więc co dla nas ważne?

Zobacz jak to miejsce powstawało

wartości K6


AUTENTYCZNOŚĆ

Lubimy miejsca z charakterem. Dlatego podniszczone tło zabytkowych budynków i dziki plener, uzupełniliśmy bezpretensjonalnym dizajnem tworząc oryginalną przestrzeń bez sztampy i zadęcia.


KREATYWNOŚĆ

To dla nas zdolność i odwaga do tworzenia rzeczy nowych i wartościowych. Przekuwamy więc wady w zalety, łamiemy stereotypy, tworzymy wielofunkcyjną przestrzeń łatwą do dostosowania do różnych potrzeb i okazji.


LUDZIE

Lubimy ludzi kreatywnych, odważnych, lubiących zaskakiwać. Właśnie dla takich osób i firm jest K6 - otwartych na inspirujące miejsce do organizacji swoich wydarzeń lub realizacji swoich pomysłów.


SLOW

To nasze motto. Tworzymy klimat do celebrowania wyjątkowych chwil oraz prawdziwych spotkań. Lubimy skandynawską prostotę. Dbamy o detale kierując się zasadą “Less is More”.

twórcy

Aleksander Proske WŁAŚCICIEL / GŁOS ROZSĄDKU KOTULIŃSKIEGO 6

Mól książkowy, a zawodowo miłośnik cyferek i zjawisk ekonomicznych. Pasjonat muzyki, sztuki, architektury i biegania.

Dorota Proske WŁAŚCICIELKA, SPIRITUS MOVENS, AUTORKA ARANŻACJI WNĘTRZ KOTULIŃSKIEGO 6.

Pasjonatka dobrego, bezpretensjonalnego design’u. Przywraca do życia nie tylko miejsce, ale i z troską zajmuje się zniszczonymi, skazanymi na niebyt przedmiotami, nadając im nowe funkcje. Projektuje wnętrza i lampy. Stylizuje sesje fotograficzne. Z jej głowy nieustannie wylatują nowe, szalone pomysły. Kreuje Slow wydarzenia w Kotulińskiego 6.